آببازسانان مدیریت دکتر پزشکیان خبر گزارش

آببازسانان: مدیریت دکتر پزشکیان خبر گزارش

گت بلاگز وب‌گردی جایزه ۱۵ هزار دلاری ناسا جهت زیاد کردن سرعت کدهای شبیه‌ سازی

ناسا به‌منظور اصلاح عملکرد کدهای شبیه‌سازی خود به کسانی که این کدها را بهینه کنند، جایزه می‌دهد.

جایزه ۱۵ هزار دلاری ناسا جهت زیاد کردن سرعت کدهای شبیه‌ سازی

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان،عملکرد نرم افزار شبیه سازی FUN3D به عنوان یکی از مهم ترین ابزار شبیه سازی ناسا همواره جهت این شرکت مهم بوده هست. FUN3D یکی از ابزارهای محاسباتی پیشرفته ی ناسا است که جهت حل معادلات مشتق جزئی غیر خطی حاکم بر دینامیک سیالات مورد استفاده قرار می گیرد. شبیه سازی واکنش‌ها دینامیکی سیال یکی از مهم ترین نیازهای طراحی و بهینه سازی در خودروها و موتورها محسوب می شود. شرکت های لاکهیدمارتین و بوئینگ نیز از این ابزار به صورت گسترده استفاده می کنند.
پروژه FUN3D از دهه ۱۹۸۰ کار خود را شروع کرد. حال بعد از سال ها تلاش جهت اصلاح و بهینه کردن کدها، ناسا به دنبال ایده ها و راهکارهای تازه جهت بهینه سازی آن ها هست. ناسا جهت دو نفر اول که عالی ترین بهینه سازی را ارائه دهند، جوایز پانزده و ده هزار دلاری در نظر گرفته هست. ناسا همچنین جوایزی جهت پیشنهادات بهینه سازی جامع در نظر گرفته است.

عبارات مهم : برنامه نویسی – بهینه ساز

FUN3D یکی از ابزار مشمول قانون کنترل صادرات هست؛ به این معنی که کد آن به صورت رسمی تنها جهت شهروندان آمریکایی در دسترس هست. بخش ریاضیاتی FUN3D با زبان برنامه نویسی فورترن نوشته شده است هست. این زبان برنامه نویسی محبوبیت چندانی بین برنامه نویسان ندارد؛ با این وجود از بااهمیت ترین ابزار برنامه نویسی در علوم مهندسی به شمار می رود. ناسا به زیاد کردن ۱۰ الی ۱۰۰۰ برابری سرعت دل بسته هست. شایان ذکر است که این کدهای بهینه سازی شده است روی ابرکامپیوتر Pleiades ناسا و به منظور اصلاح توانایی های فضاپیماها اجرا خواهند شد.
منبع:زومیت
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: برنامه نویسی | بهینه ساز | استفاده | آمریکایی | صادرات | برنامه | کدهای | ابزار

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz