آببازسانان مدیریت دکتر پزشکیان خبر گزارش

آببازسانان: مدیریت دکتر پزشکیان خبر گزارش

گت بلاگز بیشتر بدانیم لاستیکی که هیچگاه پنچر نمی شود! عکس

محققان با نوآوری خود, لاستیک جدیدی را اختراع کرده اند که به هیچ عنوان پنجر نمی شود!

لاستیکی که هیچگاه پنچر نمی شود! عکس

محققان با نوآوری خود, لاستیک جدیدی را اختراع کرده اند که به هیچ عنوان پنجر نمی شود!

لاستیکی که پنچر نمی شود

پنچر شدن لاستیک وسیله نقلیه هر لحظه واقعه ای بسیار ناراحت کننده و دردسر ساز هست. با انگیزه خلاصی از این مسئله مهندسین کمپانی بریجستون اقدام به طراحی یک تایر بی نیاز از باد کرده اند که تمام خصوصیات تایرهای معمولی را دارا است.

این تایر در بین لایه داخلی و خارجی خود پره های پلاستیکی را جایگزین هوا کرده هست، که همین مسئله ظاهری عجیب و غریب به آن بخشیده، ولی در عوض توانایی های ارتجاعی و ضربه گیری آن کاملاً مشابه یک تایر معمولی است.

لاستیکی که هیچگاه پنچر نمی شود! عکس

علاوه بر عدم پنچری، نوآوری بریجستون دیگر نگرانی از ترکیدگی لاستیک را نیز به طور کامل برطرف می سازد. ضمن این که انتظار می رود نگهداری از این نوع تایرها هم بسیار راحت تر و کم هزینه تر از نمونه های فعلی باشد.

لاستیک های جدیدی که پنجر نمی شوند

محققان با نوآوری خود, لاستیک جدیدی را اختراع کرده اند که به هیچ عنوان پنجر نمی شود!

ایده تایر بدون هوا چندان هم تازه نیست. کمپانی لاستیک ساز ژاپنی از سال ۲۰۱۳ تا به امروز روی تولید چنین محصولی کار کرده هست. ساخت این تایر تازه علاوه بر خلاصی از پنچری، باعث کم کردن هزینه ها، زیاد کردن ایمنی خودروها و حتی کم کردن تولید گاز CO2 و همچنین زیاد کردن پایداری خودروها و دوچرخه ها خواهد شد.

عبارات مهم : کمپانی

البته هنوز ابهاماتی در خصوص کارایی چنین محصولی وجود دارد. شکستگی یک یا چند پره پلاستیکی چه تاثیری بر عملکرد کلی تایر خواهد داشت؟ دردسر کنترل ترک های ریز بالاتر از برطرف پنچری نیست؟ عملکرد این تایرهای بدون هوا در برابر معضل جهانی چاله ها و خرابی سطح بزرگراه ها و همچنین در مسیرهای ناهموار چگونه خواهد بود؟ و پرسش مهم و نهایی: قیمت تمام شده است این محصول چقدر است؟

گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: digiato.com

واژه های کلیدی: کمپانی | لاستیک | پلاستیک | پلاستیک | سرگرمی | چه خبر از کجا ؟ | بیشتر بدانیم |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz