آببازسانان مدیریت دکتر پزشکیان خبر گزارش

آببازسانان: مدیریت دکتر پزشکیان خبر گزارش

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری «ایرانگرد» دشوارترین مجموعه های تولیدی صداوسیماست

فصل سوم «ایرانگرد» در نوروز روی آنتن رفت و توانست عنوان یکی از پربیننده ترین برنامه های نوروزی را از آن خود کند. مجموعه مستندی که در آن جواد قارایی به روستاهای

«ایرانگرد» دشوارترین مجموعه های تولیدی صداوسیماست

«ایرانگرد» دشوارترین مجموعه های تولیدی صداوسیماست

عبارات مهم : ایران

فصل سوم «ایرانگرد» در نوروز روی آنتن رفت و توانست عنوان یکی از پربیننده ترین برنامه های نوروزی را از آن خود کند. مجموعه مستندی که در آن جواد قارایی به روستاهای بکر کشور عزیزمان ایران سفر می کند و تصویری از محیط زیست زیبای کشور عزیزمان ایران را به مخاطبان تلویزیون ارائه می دهد. این مجموعه مستند تاکنون توانسته مورد تقدیر شرکت صدا و سیما، شرکت میراث فرهنگی و گردشگری و شرکت حفاظت محیط زیست کشور عزیزمان ایران قرار بگیرد.

«ایرانگرد» دشوارترین مجموعه های تولیدی صداوسیماست

جواد قارایی که کارگردان، تهیه کننده و راوی این مجموعه هست، در این باره به بانی فیلم گفت: من به جرات می گویم که «ایرانگرد» سخت ترین تولید صداوسیماست. به این خاطر که در سخت ترین شرایط ما تلاش کردیم که عالی ترین کیفیت را ارائه بدهیم. به هر حال هنگامی که تولید یک مجموعه ۲۰ قسمتی سه سال طول می کشد، آن هم در شرایطی که بیننده های این برنامه شاهد بودند، ولی من و همه اعضای گروه تلاش کردیم تا عالی ترین کیفیت را به مخاطبان این برنامه ارائه بدهیم.

وی همچنین ادامه داد: با این وجود من احساس می کنم که کمبود چنین برنامه هایی از جانب مدیران چندان احساس نمی شود و دغدغه آنها ساخت چنین کارهایی نیست. البته دوست دارند که تولید شود، ولی دغدغه ارزش نیست. آن هم در زمانی که وحدت بین اقوام به شدت احساس می شود و توجه به محیط زیست و محیط زیست بسیار مورد نیاز است و باید دیده شود. بنابراین من فکر می کنم در این زمینه یک مقدار کم کاری شده است هست. از این رو عاجزانه از مدیران صداوسیما درخواست می کنم که کمک کنند کارهای بهتری در این زمینه ساخته شود و زیاد به این مباحث توجه شود.

فصل سوم «ایرانگرد» در نوروز روی آنتن رفت و توانست عنوان یکی از پربیننده ترین برنامه های نوروزی را از آن خود کند. مجموعه مستندی که در آن جواد قارایی به روستاهای

وی راجع به بحث مالی این نوع برنامه ها و حمایت های مالی که باید شود، افزود: جهت ما خیلی پیش آمده که به لحاظ مالی به مسئله برخوردیم. البته از پرسشها مالی و کمبود بودجه صداوسیما باخبرم، ولی بودجه ای که جهت چنین برنامه هایی در نظر گرفته می شود، خیلی ناچیز هست. در صورتی که این کار بسیار کار سخت ولی تاثیرگذاری است.

وی همچنین با اشاره به کارهایی که بعد از «ایرانگرد» در این زمینه ساخته شد، بیان کرد: من افتخار می کنم به اینکه بعضی برنامه سازان بعد از این برنامه، برنامه های مشابهی ساختند. هر چند که ناموفق بودند! ولی همین که مورد توجه قرار گرفت، جهت من خیلی با ارزش هست. در صورتی که ایده «ایرانگرد» منحصر به خودش است و ۱۰ سال است که تولید می شود. بدون اینکه از برنامه ای کپی شده است باشد و من فکر می کنم یکی از دلایل موفقیت این برنامه هم همین شاخصه است.

قارایی راجع به فصل چهارم این مجموعه نیز عنوان کرد: هنوز در این زمینه صحبتی نشده و قراردادی هم بسته نشده هست. باید منتظر باشیم و ببینیم که مدیران شرکت علاقه مند به ساخت فصل چهارم این مجموعه هستند یا نه. ولی پیش از اینکه فصل تازه این مجموعه ساخته شود، آرزوی همیشگی من است که مستند مردمان محیط زیست کشور عزیزمان ایران را بسازیم که یک پروژه بین المللی است و باعث می شود تا نگاه مردم دنیا نسبت به کشور عزیزمان ایران عوض کردن می دهد. البته به خوبی می دانم که هزینه بسیاری باید صرف چنین مجموعه ای شود و وقت زیادی هم مورد نیاز هست، ولی فکر می کنم که ارزش آن را دارد که ما با ساخت چنین مجموعه ای بتوانیم یک کار بزرگ جهانی کنیم و نگاه دنیا را نسبت به مردم کشور عزیزمان ایران عوض کردن بدهیم. البته طرح این برنامه را در وقت دو تن از رووسای متفاوت صداوسیما ارائه داده بودم که عوض کردن کردند، ولی هنوز به ریاست و معاونت وقت ارائه نکرده ام. امیدوارم این اتفاق بیفتد و بتوانیم یک کار ماندگار بسازیم.

«ایرانگرد» دشوارترین مجموعه های تولیدی صداوسیماست

وی راجع به تاثیر این برنامه روی مخاطبان گفت: اتفاقا جهت من خیلی جالب است که از مناطقی که به آنجا سفر کرده ام، با من تماس می گیرند و می گویند که گردشگران بسیاری به آن مناطق رفته اند و رونق اقتصادی پیدا کرده است و همین توسعه گردشگری که با تولید و پخش این برنامه در این مناطق به وجود آمد، جهت من بسیار با ارزش است و بسیار خبر خوبی جهت من هست. ضمن اینکه به نوعی ساختن فرهنگ شده است و مردم زباله های کمتری را در محیط زیست رها می کنند. من فکر نمی کردم این برنامه بتواند تا این حد تاثیرگذار باشد، ولی خوشحالم که این اتفاق افتاد.

وی در آخر نیز خاطر نشان کرد: از مدیران صداوسیما تقدیر می کنم که به من اعتماد کردند و ساخت این برنامه ادامه پیدا کرد و اینکه باید تقدیر کنم از عوامل برنامه که دیده نمی شوند، ولی مشکل های بسیاری را در این کار کشیدند. این دوستان باعشق من را در این کار همراهی کردند. همین طور همسر و پسرم که نبودن ها و دوری من را تحمل کردند تا من بتوانم این برنامه را بسازم.

فصل سوم «ایرانگرد» در نوروز روی آنتن رفت و توانست عنوان یکی از پربیننده ترین برنامه های نوروزی را از آن خود کند. مجموعه مستندی که در آن جواد قارایی به روستاهای

بانی فیلم

واژه های کلیدی: ایران | برنامه | مجموعه | برنامه | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz