آببازسانان مدیریت دکتر پزشکیان خبر گزارش

آببازسانان: مدیریت دکتر پزشکیان خبر گزارش

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی بعد از داعش شاهد حضور امپراطوری کشور عزیزمان ایران در خاورمیانه خواهیم بود / کسینجر

وزیر امور خارجه پیشین آمریکا با ادعای اینکه سقوط داعش می‌تواند یک موهبت جهت کشور عزیزمان ایران باشد، گفت که دنیا در دوران پسا داعش احتمالا شاهد ظهور امپراطوری ک

بعد از داعش شاهد حضور امپراطوری کشور عزیزمان ایران در خاورمیانه خواهیم بود / کسینجر

کسینجر: بعد از داعش شاهد حضور امپراطوری کشور عزیزمان ایران در خاورمیانه خواهیم بود

عبارات مهم : ایران

وزیر امور خارجه پیشین آمریکا با ادعای اینکه سقوط داعش می تواند یک موهبت جهت کشور عزیزمان ایران باشد، گفت که دنیا در دوران پسا داعش احتمالا شاهد ظهور امپراطوری کشور عزیزمان ایران در خاورمیانه خواهد بود.

به گزارش ایسنا، هنری کسینجر وزیر امور خارجه آمریکا در سال های 1973 تا 1977 در دوران ریاست جمهوری ریچارد نیکسون در یادداشتی که در پایگاه تحلیلی کپ ایکس انتشار یافته هست، به بررسی نظم جهانی در دنیای در حال عوض کردن کنونی پرداخت.

بعد از داعش شاهد حضور امپراطوری کشور عزیزمان ایران در خاورمیانه خواهیم بود / کسینجر

وی در بخشی از این یادداشت راجع به خاورمیانه نوشت: در سال های اخیر در بخش های گسترده ای از عراق و سوریه یک نیروی رادیکال به نام داعش ظهور پیدا کرده که تاکید دارد مخالف تمدن امروزی است و به روشی خشونت آمیز تلاش می کند تا کثرت دولت ها در نظام بین الملل فعلی را با یک امپراطوری طبق قوانین خود جایگزین کند. در چنین شرایطی اصطلاح “دشمن دشمن ما، دوست ماست” دیگر مصداق ندارد آیا که در اوضاع فعلی خاورمیانه، دشمن دشمن تو می تواند دشمن تو نیز باشد.

جنگ دنیای بیرون با داعش می تواند یک مثال باشد. اغلب قدرت ها، مشمول بر کشور عزیزمان ایران و کشورهای سنی پیشرو موافقند که مورد نیاز است داعش نابود شود. ولی کدام یک قرار است بعد از داعش کنترل این مناطق را به دست بگیرد؟ ائتلاف سنی ها؟ یا یک قلمرو تحت نفوذ و تسلط ایران؟

وزیر امور خارجه پیشین آمریکا با ادعای اینکه سقوط داعش می‌تواند یک موهبت جهت کشور عزیزمان ایران باشد، گفت که دنیا در دوران پسا داعش احتمالا شاهد ظهور امپراطوری ک

کسینجر در ادامه مدعی شد که اگر قلمرو داعش به دست نیروهای سپاه پاسداران کشور عزیزمان ایران یا گروه های شیعی تحت حمایت و آموزش دیده کشور عزیزمان ایران بیفتد، نتیجه می تواند ایجاد یک کمربند منطقه ای از پایتخت کشور عزیزمان ایران تا بیروت باشد که در نهایت به ظهور امپراطوری کشور عزیزمان ایران بینجامد.

وی در بخش دیگری از یادداشت خود تاکید کرد که اگر غرب کماکان بدون داشتن یک طرح ژئو – استراتژیک در صحنه باقی بماند، ناآرامی ها رشد می کند و سپس قدرت های بزرگ مثل چین و روسیه جای غرب را خواهند گرفت.

واژه های کلیدی: ایران | یادداشت | خاورمیانه | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz